Pro koho a proč?

Proč píšu tento blog? Protože věřím, že I ZAMĚSTNANCI MOHOU ŽÍT SVÉ SNY.

Když si čtu různé články a motivační citáty, které na mě vyskakují na facebooku, mám z toho někdy pocit, jako by svoboda a život začínal až za hranicí zaměstnání, v podnikání a vlastních projektech. Navádějí lidi do toho začít od nuly, nebát se, mít odvahu opustit své zaměstnanecké jistoty, objevit svou vášeň… Skoro jako by z toho vyplývalo – pokud chcete být zaměstnanec, vzdejte to a běžte se se svými přáními a sny zahrabat.

Já věřím, že je to jinak. Že i jako zaměstnanec můžete žít životem, jakým si přejete a koneckonců i jako podnikatel můžete být otrokem svých klientů či zaměstnanců. Že ten rozdíl netvoří rovina zaměstnanec/podnikatel ale rovina přístupu k věci.

Máme volbu, jestli se budeme chovat jako tvůrce nebo jako oběť. Můžete mít pocit, že svůj život vytváříte, nebo pocit, že se vám okolnosti a situace prostě dějí, že pro to, co chcete, nemáte podmínky. Že je to do velké míry náhoda. Nebo cítit jistotu, že stačí si ujasnit si svůj záměr, najít tu nejlepší strategii a jít si za tím a tak se to dříve nebo později stane realitou.

Máte 2 možnosti – čekat na to, co vám pracovní trh a zaměstnavatel dovolí, nebo si určit, co chcete, začít jednat a usilovat o to, abyste to dostali (stejně jako podnikatel, který buď bude čekat na to, co po něm klienti budou požadovat a pak od rána do večera tyto požadavky plnit nebo bude aktivně vytvářet své podnikání).

Stát si za svým. Hledat komunikační techniky, jak dosáhnout dohody zajímavé pro obě strany. Vyvozovat důsledky z chování druhé strany tak, aby bylo pro obě strany výhodné dohodu dodržet. Můžete se stát tvůrcem svých životních (i pracovních) podmínek.

A já nesouhlasím s tím, že by toto know-how, mělo být jenom pro podnikatele – inspirace, JAK v jejich situaci změnit ten přístup k věci.

Svoboda není zajímavá jenom pro podnikatele. I jako zaměstnanec můžete přijmout odpovědnost za svůj rozvoj i za své štěstí. Naučit se čelit nesouhlasu Vašich blízkých s Vašimi volbami, s Vaší cestou tam, kde budete šťastní, osvobodit se od tlaku okolí. Komunikovat své potřeby.

Možná vás na té cestě čekají nějaké překážky, není to pro vás jednoduché a nejste si vlastně teď moc jistí, jak byste to měli udělat. Na tomto blogu a na facebooku bych pro vás ráda tvořila místo, kde můžete najít inspiraci i how-to návody, které vám jednotlivé krůčky usnadní.

Chci, aby vám práce pomáhla tvořit váš vysněný Život.

Hana Šilarová
v 19 letech – bez průpravy, ale odvážně – začala podnikat. A intenzivně studovat, jak si udělat jasno v tom, co chce, co ji motivuje a co přesně potřebuje právě změnit, vyřešit. A hlavně – jak komunikovat, aby takového výsledku dosáhla.

Více než 9 let budovala své schopnosti, jak získávat lidi na svou stranu i vyjednávat jim lepší podmínky. Její příběh najdete zde .

Hanka je autorkou e-booku Jak získat práci i bez praxe a on-line kurzu Práce pro život a ukazuje svým klientům cestu, jak se pomocí dobře zvolené komunikační strategie prosadit, dosahovat svých cílů a výhodných smluvních podmínek.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.